Qauto.cz

 

kontakt qauto@email.cz

 
           
  web na podporu elektromobility  
 

 
   

 

 
   
         
  zpět na hlavní stránku  

 

 
     

Tažné zařízení na Nissan Leaf

 
     

(srpen 2018)

 
         
     

     na daný typ modelu Nissan Leaf lze zcela legálně namontovat tažné zařízení. Zde se ovšem nejedná po legislativní stránce o klasické tažné zařízení, ale o nosič zavazadel.

 
         
     

     Znamená to, že toto zařízení vypadá jako tažné zařízení, chová se jako tažné zařízení a má všechny atributy tažného zařízení, pouze na vršku koule je malý plochý návarek, který by měl znemožňovat připojit za auto vozík. Na námi zvoleném typu se jedná o uzamykatelnou a snadno odejímatelnou kouli tzn- pokud je koule schovaná, na autě je vidět pouze záslepka a elektrická zásuvka. K tomuto zařízení je dodán také typový list a homologační protokol. Osobně výborná zkušenost se značkou Brink. V CZ je trochu problém s dodáním od e-shopů i servisů, ale z Německa přes internet jsme měli dodání do 2 dnů a navíc o cca polovinu levněji.

 
         
     

     Na kouli lze tedy bez problémů připevnit např. nosič kol, nosič lyží popř. nosič zavazadel (taková malá rakev) popř. pokud objevíte něco dalšího. Zařízení tedy s spolu se střešním nosičem výrazně zvyšuje užitnou hodnotu auta. Přesto, že se uvádí, že vzhledem k tomu, že se nejedná o tažné zařízení, ale o "nosič zavazadel", není třeba zápis do TP a VTP, přesto doporučuji tento zápis nechat provést. Úředníci jej ochotně udělají i spolu se třetí SPZ. Určitě budeme mít méně důvodů pro případný problém v budoucnu s technickou nebo silniční kontrolou.

 
         
                      
         
             
         
  zpět na hlavní stránku