Qauto.cz

 

kontakt qauto@email.cz

 
           
  web na podporu elektromobility  
 

 
   

 

 
   
         
     

 

 
     

Tažné zařízení na Nissan Leaf

 
     

(srpen 2018)

 
         
 

   Peugeot 106 Electric

              - galerie

 

     na daný typ modelu Nissan Leaf lze zcela legálně namontovat tažné zařízení. Zde se ovšem nejedná po legislativní stránce o klasické tažné zařízení, ale o nosič zavazadel.

 
         
 

   Nissan Leaf ZE0

              - náš Leaf

              - Leaf po 100 000 km

              - cesta na Slovensko

              - galerie

 

     Znamená to, že toto zařízení vypadá jako tažné zařízení, chová se jako tažné zařízení a má všechny atributy tažného zařízení, pouze na vršku koule je malý plochý návarek, který by měl znemožňovat připojit za auto vozík. Na námi zvoleném typu se jedná o uzamykatelnou a snadno odejímatelnou kouli tzn- pokud je koule schovaná, na autě je vidět pouze záslepka a elektrická zásuvka. K tomuto zařízení je dodán také typový list a homologační protokol. Osobně výborná zkušenost se značkou Brink. V CZ je trochu problém s dodáním od e-shopů i servisů, ale z Německa přes internet jsme měli dodání do 2 dnů a navíc o cca polovinu levněji.

 
         
 

   Nissan eNV 200

             - elektrouživatel

             - po 180 000 km

 

     Na kouli lze tedy bez problémů připevnit např. nosič kol, nosič lyží popř. nosič zavazadel (taková malá rakev) popř. pokud objevíte něco dalšího. Zařízení tedy s spolu se střešním nosičem výrazně zvyšuje užitnou hodnotu auta. Přesto, že se uvádí, že vzhledem k tomu, že se nejedná o tažné zařízení, ale o "nosič zavazadel", není třeba zápis do TP a VTP, přesto doporučuji tento zápis nechat provést. Úředníci jej ochotně udělají i spolu se třetí SPZ. Určitě budeme mít méně důvodů pro případný problém v budoucnu s technickou nebo silniční kontrolou.

 
         
 

   otázky a odpovědi

   úvahy a kalkulace

   akce & srazy

   testy elektromobilů

   co se spalovacím motorem ?