Qauto.cz

 

kontakt qauto@email.cz

 
           
  web na podporu elektromobility  
 

 
   

 

 
   
         
  zpět na hlavní stránku  

 

 
     

Nissan Leaf po 150 000 km

 
     

(listopad 2019)

 
         
      ujeli jsme tedy 150 000 km.......     - a stalo se následující..:  
         
           Ujetí 150 000 km trvalo cca 4 roky. Auto má za sebou opravu střechy po krupobití a díky tomu dostalo na střechu líbivější černou termofolii. S letními litými 18´ koly to vypadá opravdu mnohem líp. Auto taky dostalo tažné zařízení a začalo trošku pracovat, jak je vidět na fotkách níže.

    Jinak opět krom běžných servisních prohlídek, vždy po 30-ti tisících km, auto nevyžadovalo žádný další servis.

    Baterie ovšem začala degradovat na aktuálních 85%, což lze již pociťovat na dojezdu, který je o cca 20km nižší, jak to bylo u nového vozidla. Je třeba ovšem říci, že tento pokles zatím nijak neovlivňuje způsob užívání auta.

 
         
       
         
          Rozdíl v napětí jednotlivých článků baterie je cca 0,01V a to je asi opravdu nejpodstatnější a ukazuje, že bateriový management opravdu funguje - baterie zatím degraduje rovnoměrně a to umožňuje její další užívání ve vozidle.

    Leaf absolvoval také svou první STK, kterou prošel jak nůž máslem. Prohlídka ovšem nebyla krátká. Auto si přišlo pořádně prohlédnout téměř celé osazenstvo stanice. Většině se moc líbilo, ostatní kritizovali, že je to nanic, protože je to drahé a do Chorvatska se s tím jet nedá....     a F1 je prý taky na prd, protože nemá žádný kufr, vleze se tam málo lidí a nemá tažné.....  lidi jsou různí

 
       
 

 

         
  zpět na hlavní stránku