web na podporu elektromobility  
 

 
           
  domovská stránka   náš Leaf  
  zpět        
      - vůz je ve vyšším výbavovém stupni Acenta s tepelným čerpadlem a možností volby jízdního režimu "B". Bohužel tato verze se oficiálně do CZ nedodává (aktuálně  r. 2015).  
  kontakt     Nyní po dvou měsících máme najeto cca 12tis km. Za den jsme např. bez problémů ujeli cca 600km s pojížděním po Praze a vyřizováním pracovních záležitostí, včetně závěrečné grilovačky u známých a cesty zpět. Jen teplota v bateriích se vyšplhala  téměř k červenému poli - což beru jako důsledek cca 3x rychlodobíjení / cca 100A je cítit.../  
      -  
       

S autem jsem zatím velmi spokojený. Některé věci mi ovšem vadí. Jsou to především různé vítací melodie a pípání. Většinu toho jsem povypínal, ale něco půjde jen vytažením "pípáku" ze sběrnice. Trošku ufonská palubní deska, nesmyslné eko stromečky v grafice, podle mě zbytečný horní display, kde je pouze digitální rychloměr a hodiny což může být součástí hlavního displaye. Venkovní vzhled, na který jsem si musel chvíli zvykat. Úzké dveřní kapsy. Funkci CarWings - dálkové ovládání některých funkcí vozu jako nabíjení a klimatizace / topení pomocí mobilní aplikace, je funkční, ovšem musel to programovat velký "odborník". Dále předprogramování klimatizace a topení v autě  funguje, ale jen pokud je auto připojené k síti - ovšem po ukončení nabíjení energii bere z baterií a nabíjení se již samo neobnoví tzn auto je připojené k el. síti, ovšem odjíždíte s předehřátým / vychlazeným autem ovšem s vybitými bateriemi - auto ale musí být v síti, aby topení / klima fungovalo. Nechápu smysl - nevím co tím výrobce zamýšlel.

 
        Jezdí fakt dobře....., dobré jízdní vlastnosti, skvělá dynamika, dobře využitelný interier (vezli jsme i dvou metrovou rozloženou postel). Dle našeho subjektivního dojmu, laického měření a uváděného rozvoru náprav, má více vnitřního prostoru než např. Š Octavia (pro posádku bez kufru). Výborná věc je jízdní režim B se zvýšeným účinkem rekuperace, kvůli kterému jsem tuto vyšší výbavu pořizoval. Skvělé je tepelné čerpadlo pro vytápění, které spotřebovává cca 0,35kW v závislosti na venkovní teplotě a teplotě interiéru. Pokud je interiér předehřátý, potom je úbytek cca 1-2km z dojezdu. Bez předehřátí je indikovaný úbytek cca 6-8km.  
     

-

Co jsem udělal jako první bylo pořízení dvou kusů nabíjecích kabelů - 32A a 16A.  Je velmi zvláštní, že výrobce nabízí za nemalý příplatek silnější palubní nabíječku, ovšem nenabízí k tomu odpovídající nabíjecí kabel... To mi hlava nebere....  :-)  
        16A kabel jsem dal na trvalo do práce. Z původního originálního kabelu jsem udělal "wallbox" - domácí nabíjecí stanici. Kabel díky elektronice je pouze 2kW a nabíjení trvá velmi dlouho, ale zase je šetrnější k bateriím. Delší nabíjení mi v tomto případě nevadí, protože auto jednoduše po příjezdu domů připojím k síti a o víc se nestarám. Ráno je auto plně připraveno.  
        32A kabel vozím stále s sebou, pro případ potřeby. K němu mám dodělané redukce, takže umožňuje nabíjení v podstatě z jakékoli zásuvky - od klasické 10-16A až po 3x 380V - 4 nebo 5-ti kolík.  
      - Od dealera Nissanu mám info, že k autu mj. nelze objednat střešní nosič. Doporučuji THULE Rapid 754 System KIT 1633. Přes internet jej lze zcela bez problémů objednat.  
       

říjen 2015

 
           
   

   Trocha zimních fotek - na jedné výše zmiňovaný střešní nosič...

 
       

 

....a tady se předem vytápí. žádné škrábání oken, předehřáté všechny sedačky i volant  
   

        

 
       
      ... Na elektromobil se před obchoďákem místo vždycky najde - i když třeba jen pro 3 kola. Elektromobil pracuje v každé poloze...:-)   (jedno kolo je fakt v luftě..)   ....nebo zimní dovolená v horském penzionu / cca 900m.n.m. / s lyžovačkou a nezbytnou "rakví" na střeše....  
           
           
        I toto auto musí občas pracovat .... :-)  
        ....krom odvozů téměř všeho téměř všude, se také osvědčil jako letištní tahoun větroňů na start / celodenní tahání cca 10% energie = 2kWh = cca 6Kč  !! A TO SE VYPLATÍ !!  
           
       

    /  anebo také jako skvělá zábrana proti neplaticím návštěvníkům leteckého dne..... :-)

 
         
           
       Kdo tvrdí, že Leaf má málo energie?  
                                                             tady zrovna část své energie předává vrtulovému letadlu, aby mohlo po zimě odstartovat ...hezky potichoučku, bez nutnosti stát v hluku a smradu z výfuku.....:-)   m.j. už také v zimě brzy ráno startoval nevěřícímu sousedovi dieselovou dodávku při cca -10st C // úbytek energie je žádný - neměřitelný  
           
           
       A samozřejmě letní dovolená se vším všudy, včetně kol.        Co mi ovšem opravdu hodně chybí je zadní tažné zařízení....